Kyselina šťavelová | Odbarvovač dřeva | Čistič stříbra

Nápověda

Kyselina šťavelová je zcela biologicky odbouratelná a rozkládá se na vodu, oxid uhličitý a oxid uhelnatý za vzniku kyseliny mravenčí. Je zařazen do nejnižší třídy ohrožení vodou WGK1 a je vhodný k čištění všech neošetřených nebo naolejovaných dřevěných povrchů.

Čisticí roztok nesmí přijít do styku s pozinkovanými součástmi, protože by došlo k poškození pozinkování. K vyblednutí dochází, když se čisticí roztok dostane do kontaktu s lakovanými povrchy.

Kyselina šťavelová se přirozeně vyskytuje například v rebarboře, šťovíku a špenátu. Je zcela biologicky odbouratelný a odstraňuje ze dřeva šedý opar a rozjasňuje ho. Rozpouští rez a čistí zašlé stříbro.

Dodržujte bezpečnostní pokyny uvedené na obalu. Kyselina šťavelová se nesmí dostat do rukou dětí. Při požití nebo při zasažení očí okamžitě vypláchněte a vyhledejte lékařskou pomoc.

Použití jako čistič terasy

Dřevo zbavte hrubých nečistot a předem jej dobře navlhčete. Používejte gumové rukavice a ochranné brýle. Rozpusťte kyselinu šťavelovou ve vodě v poměru 1:20 (50 g na litr). Naneste čisticí roztok na mokré dřevo například pomocí mopu a nechte působit přibližně 15 minut.

Poté je potřete drhnoucím kartáčem nebo ručním kartáčem. Dřevo opláchněte velkým množstvím vody.

Upozornění: Kyselina šťavelová poškozuje nebo ničí galvanizaci!

Použití jako čistič stříbra

Rozpusťte kyselinu šťavelovou ve vodě v poměru 1:20 (50 gramů na litr) a vložte do roztoku zašlé stříbro. Přibližně po 15 minutách roztok kyseliny šťavelové smyjte.