Kovaná vidlička / zahradnická vidlička od firmy Krumpholz 1799

14,95 25,95  včetně DPH
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Spork – Revoluce v zahradničení

Inovativní nářadí se starými modely – jedinečný princip SPORK kombinuje různé zahradní nářadí v jednom.

Každý, kdo někdy pracoval se zahradním nářadím SPORK, se bez něj už nikdy neobejde – protože toto speciální zahradní nářadí je skutečným přínosem pro každého zahradníka. A to z dobrého důvodu: spojuje v sobě řadu zahradních nástrojů. Díky tomuto celosvětově patentovanému principu je SPORK jedním z nejoblíbenějších nástrojů svého druhu a v roce 2008 byl časopisem BBC Garden Magazine oceněn jako nejlepší zahradní nářadí.

Revoluční myšlenka

Kombinaci rýče a vidlí vyvinul v roce 1992 Robert Todd v anglickém Oxfordu. Toddův nápad byl jednoduchý a zároveň převratný: místo toho, aby se stále rozčiloval nad nedostatky svého zahradnického nářadí, rozhodl se vyvinout pohodlnější a flexibilnější způsob zpracování půdy. Díky novým nápadům a kombinacím vlastností známých nástrojů vznikl po mnoha pracovních krocích nový, vysoce účinný a stabilní nástroj pro práci na zahradě. Zařízení dostalo také vzrušující název SPORK, který vznikl kombinací. Jedná se o anglický neologismus složený ze slov spade (rýč) a fork (vidlička), což také vystihuje jeho funkci: Vidle se používají k hloubení a kypření tvrdé a těžké půdy.

Speciální kombinace nástrojů

SPORK toho však umí mnohem víc: kromě hloubení trávníku dokáže také prořezávat kořeny, odstraňovat plevel, kypřit půdu, sázet, provzdušňovat trávník a dokonce i odřezávat jeho okraje. Jednoduše řečeno, jedná se o čtyři nástroje v jednom: rýč, rýčové vidle, okopávačku a provzdušňovač trávníku pro všechny půdní podmínky. Jedním z hlavních důvodů, proč s tímto nástrojem pracují i profesionální zahradníci.

Samoostřící čepel ostrá jako břitva

Klíčovým prvkem inovativního nářadí na zpracování půdy je jeho cikcakovitý břit. Čepel je ručně kovaná z vysoce kvalitní bórové oceli. Bórová ocel je velmi tvrdá a zároveň pružná ocel, která se používá také pro vysoce výkonné součásti v automobilovém průmyslu. Ručně kované hroty ostré jako břitva jsou extrémně robustní a umožňují jedinečné pronikání do tvrdé půdy nebo skrz pevné kořeny bez námahy a samy se přitom brousí. Prohlubně v čepeli umožňují, aby SPORK bez námahy pronikl do půdy. Otvory ve formě podporují funkční princip a zároveň snižují hmotnost.

Mnoho různých ostruh od společnosti Krumpholz nabízí všem zahradníkům to správné zahradní nářadí podle jejich požadavků.

Záruka nejlepší ceny

Pokud u jiného prodejce najdete výhodnější cenu (včetně poštovného), obdržíte od nás toto zboží Krumpholz za stejnou cenu.

Tato záruka platí až 14 dní po zakoupení. To neplatí pro zvláštní prodeje z likvidace skladů, insolvencí a dražeb.