kovaná sappie / handsappie z Krumpholzu 1799

Univerzální pomocnice Sappie

Sapík je užitečný víceúčelový nástroj, zejména pro práci se dřevem. Zjednodušeně řečeno se jedná o kombinaci kladiva a oboustranného háku – takříkajíc prodlouženého ramene nebo násady na kusy dřeva.

V závislosti na oblasti použití je k dispozici v různých provedeních a délkách – jeho tvar je však vždy stejný, protože hraje klíčovou roli. Sapík se skládá z mírně zahnutého ocelového hrotu, který je k rukojeti připevněn pod úhlem přibližně 120° a na zadní straně je vytvarován do plochého úderníku.

Tento malý pomocník vám usnadní celou řadu úkolů: Rozšířením vlastní „úchopové plochy“ štípačky Sappies snižují nebo usnadňují couvání, pohyb a pokládání kusů dřeva na štípačku. Snižuje také sílu potřebnou ke zvedání menších kusů dřeva a jejich uchopení rukou, protože se uživatel nemusí ohýbat tak nízko a může je zvedat pomocí sapíku. Pákový efekt sapíku lze také využít k tomu, aby se při řezání dřeva na míru zvedlo dřevo o několik centimetrů a druhý muž při řezání nenarazil motorovou pilou do země nebo do lesní cesty.

Dřevo na rukojeti jedním úderem

Zařízení Sappie je stejně užitečné jako snadno použitelné: Stačí zatlouct hrot do dřeva a máte dřevo pod kontrolou. Tímto způsobem lze ležící kládu vytáhnout, zvednout nebo otočit zatlučeným hrotem tak, že se hrot zatluče pod kládu. Stisknutím směrem dopředu se sapík opět uvolní.

Bezpečnostní pokyny pro práci s přístrojem Sappie

Při použití sapíku je však třeba dbát na to, abyste pracovali v rozkročené poloze a abyste dřevo zasáhli svisle, abyste se vyhnuli zranění, pokud byste při úderu na tělo sklouzli ze dřeva.

Nikdy se nesmí podcenit ani hmotnost přemísťovaného dřeva, i když je díky silnému pákovému efektu značně snížena. Obzvláště zachycené kmeny by se proto neměly stahovat pomocí sapíku, ale pomocí otočného lana.

Protože k zapíchnutí do dřeva stačí lehký úder a není nutné s ním vyrážet nad hlavu, je sapík při správném použití lesnickým nástrojem s nízkým rizikem poranění.

Doporučení padělaných sappií

Naše kované sapíky od společnosti Krumpholz jsou oblíbené zejména u lesních dělníků a zahradníků a krajinářů. Jsou praktické, robustní a dostupné ve čtyřech různých velikostech. Každá z nich má jasanovou nebo obzvláště odolnou hikorovou rukojeť.

Záruka nejlepší ceny

Pokud u jiného prodejce najdete výhodnější cenu (včetně poštovného), obdržíte od nás toto zboží Krumpholz za stejnou cenu.

Tato záruka platí až 14 dní po zakoupení. To neplatí pro zvláštní prodeje z likvidace skladů, insolvencí a dražeb.

Handsapppie von Krumpholz