Zahradničení na podzim

Podzimní zahradničení pro krásnou a zdravou zahradu

Podzim je důležitým ročním obdobím pro zahradničení. Správnými opatřeními připravíte zahradu na zimu a položíte základy pro zdravé a kvetoucí jaro. Zde je několik základních tipů pro podzimní zahradničení:

1. odstraňte listí

Pravidelné odstraňování listí je nezbytné pro udržení zdravých trávníků a květinových záhonů. Listí může trávník dusit a vytvářet nezdravé podmínky, které podporují choroby. Listí odstraňte hráběmi a dejte je do kompostu.

2. seříznutí rostlin

Odřízněte odumřelé nebo nemocné části rostliny. To podporuje zdravý růst v následujícím roce a zabraňuje šíření chorob. Trvalky a trávy lze také mírně zkrátit, aby se připravily na zimu.

3. mulčování záhonů

Mulčování záhonů chrání půdu před erozí, zadržuje vlhkost a potlačuje plevel. Vrstva mulčovací kůry, listí nebo kompostu zajistí, že půda zůstane v zimě chráněná a bohatá na živiny.

4. výsadba cibulovin a hlíz

Podzim je ideální dobou pro výsadbu jarně kvetoucích cibulovin, jako jsou tulipány, narcisy a krokusy. Tyto cibuloviny potřebují chladné zimní období, aby na jaře vykvetly. Vysaďte je do dobře propustné půdy a dbejte na správnou hloubku výsadby.

5. péče o trávník

Trávník potřebuje péči i na podzim. Naposledy ji posekejte a v případě potřeby pohnojte draselným hnojivem. Tím se posílí kořeny a trávník se připraví na zimní měsíce.

6. sklizeň a skladování

Sklízejte poslední zeleninu a bylinky a řádně je uskladněte. Některé druhy kořenové zeleniny lze skladovat ve vlhkém písku a bylinky lze uchovat sušením. Nezapomeňte zkontrolovat ovocné stromy a sklidit případné plody.

7. udržovat nástroje

Před zazimováním vyčistěte a udržujte zahradní nářadí. Ostré nástroje usnadňují práci a prodlužují životnost spotřebičů. Odstraňte zeminu a zbytky rostlin a naolejujte kovové části, abyste zabránili korozi.

8. vypusťte vodovodní potrubí

Nezapomeňte vypustit vodovodní potrubí a zavlažovací systémy, abyste zabránili poškození mrazem. Než teploty klesnou pod bod mrazu, vypusťte vodu z hadic, kohoutků a postřikovačů.

Díky těmto tipům můžete zajistit, že vaše zahrada bude na zimu zdravá a dobře ošetřená a na jaře rozkvete v plné kráse. Užijte si podzimní období na zahradě a těšte se na nadcházející zahradnickou sezónu!

Otázka & Odpověď

Zatím nejsou žádné otázky

Položit otázku

Na váš dotaz odpovíme my nebo jiní zákazníci. Po zodpovězení vašeho dotazu obdržíte e-mailové oznámení.

Děkujeme za otázku!

Vaše otázka byla přijata a bude brzy zodpovězena. Nezadávejte prosím stejnou otázku znovu.

Chyba

Warning

Při ukládání vaší otázky došlo k chybě. Nahlaste to prosím správci webu. Dodatečné informace:

Přidat odpověď

Děkujeme za odpověď!

Vaše odpověď byla přijata a bude brzy zveřejněna. Nezadávejte prosím znovu stejnou odpověď.

Chyba

Warning

Při ukládání vaší odpovědi došlo k chybě. Nahlaste to prosím správci webu. Dodatečné informace:

TOP prodejce